13. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stow. Saperów Polskich – relacja

W dniach 17 – 19 czerwca 2016 r. Klub Turystów Wodnych w Chełmnie zorganizował wraz z 3. Batalionem Drogowo Mostowym 13. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stowarzyszenia Saperów Polskich. Na wodzie bawili się żołnierze zawodowi, żołnierze w stanie spoczynku, byli pracownicy wojska oraz kajakarze z całej Polski, łącznie 58 osób, którzy nie przestraszyli się bardzo złej piątkowej pogody. Tegoroczny spływ odbył się na rzece Drwęca na polu namiotowym u naszego kolegi Henryka Jeziorskiego. Jak co roku mieliśmy początkujących adeptów sztuki kajakarstwa turystycznego. Najmłodszym uczestnikiem spływu był Nikodem Gostomski 6 lat, a najstarszym Sławoj Łaszcz 72 lata.

ico-640x116

Po przyjeździe na pole namiotowe Zacisze w Golubiu Dobrzyniu prezes Stanisław Konowalik powitał wszystkich uczestników wspaniałą karkówką i kiełbasą z grilla. Kajakarze zapoznali się z osobami funkcyjnymi na lądzie i wodzie, również z zasadami bezpieczeństwa, które należy bezwzględnie przestrzegać. Następnego dnia o godz. 9:00 uczestnicy zostali przewiezieni do miejscowości Pusta Dąbrówka, gdzie po zwodowaniu kajaków przepłynęli 26 km do Golubia Dobrzynia. Popołudniu wszyscy spędzali wesoło czas w podgrupach. W  niedzielę uczestnicy spływu popłynęli krętym etapem  z miejsca biwakowania do Elgiszewa. Po ukończonym etapie, kajaki sprawnie zostały załadowane na samochód i autokarem wróciliśmy do Golubia Dobrzynia gdzie czekała na nas grochówka. Po godzinie 16 niechętnie wszyscy ruszyli w drogę powrotną do Chełmna.

Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w 14. Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Stowarzyszenia Saperów Polskich który odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2017 r. Spływ odbędzie się w nowym miejscu i na innych wodach. Również nie zabraknie wielu atrakcji.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 13 Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stow. Saperów Polskich. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.