Przygotowania do spływu cz. 3

21 maja delegacja KTW (Stanisław Konowallik, Stanisław Drozd, Jan Szpil, Marek Nurkowski) oraz Henryk Jeziorski (Stanica „Zacisze”, WOPR), Jerzy Nadolski (Ognisko TKKF „Rytm”) uczestniczyli w spotkaniu tutejszym magistracie. Gospodarzami byli Zastępca Burmistrza Golubia-Dobrzynia p. Michał Piotrowicz oraz p. Lidia Krzyżek. W czasie rozmowy poruszone zostały nie tylko kwestie stricte organizacyjno-logistyczne, ale również zaplanowaliśmy wspólnie wolny czas uczestnikom spływu i nie tylko. Razem ustaliliśmy, że nasz pobyt ma stanowić nie tylko atrakcję w mieście, ale i pozwolić mieszkańcom na uczestnictwo w nim np między innymi poprzez wspólne zmagania w trakcie zawodów „o błękitną wstęgę Drwęcy”.

Planowane atrakcje (szkic):
7 VIII:
– przywitanie uczestników spływu,
– zespół folklorystyczny / biesiadny,
– ognisko,

8 VIII:
– zwiedzanie miasta z przewodnikiem, wejście na wieżę kościoła golubskiego,
– spotkanie z władzami miasta – delegacje,
– zawody „o błękitną wstęgę Drwęcy”,
– program dla dzieci, konkurs piosenki…

2015_05_21 12_46_10

 

22 maja delegacja KTW (w składzie jak powyżej) uczestniczyła w spotkaniu z Wiceprezesem Zarządu Głównego PTTK i jednocześnie Prezesem Oddziału Miejskiego PTTK w Toruniu im. Mariana Sydowa (p. Henryk Miłoszewski). Głównym tematem była organizacja postoju i pobytu wodniaków w Toruniu. Pan Henryk wspólnie z władzami miasta pomoże nam w przygotowaniu postoju, gdyż miejsce w którym zatrzymywaliśmy się przez ostatnie lata będzie gruntowanie modernizowane (prace będą najprawdopodobniej wykonywane właśnie w czasie trwania spływu). Lokalizacja obozowiska będzie jeszcze ustalana (w tej sprawie będą przeprowadzane spotkania i konsultacje m. in. w tutejszym Urzędzie Miasta). Jedno z rozwiązań zakłada by obozowisko mieściło się (oczywiście w miarę możliwości) w sąsiedztwie przystani czyli jedynie kilkadziesiąt metrów dalej. Tak aby przypływający kajakarze przepływali w pobliżu Bulwaru Filadelfijskiego, a przejście na starówkę było kwestią kilku minut. Wśród planowanych atrakcji nie mogło zbraknąć zwiedzania miasta z przewodnikiem w języku polskim, niemieckim oraz angielskim.

2015_05_22 11_42_13

 

Następnie delegacja udała się do Urzędu Gminy w Lubiczu gdzie czekała na nas Sekretarz Gminy p. Teresa Gryciuk. Tutaj również pozytywnie zostały rozpatrzone na prośby. Podobnie jak w latach ubiegłych możemy liczyć na ciepły posiłek z pieczywem oraz butelką wody podczas przenioski.

2015_05_22_13_04_02

Już teraz dziękujemy lokalnym władzom oraz instytucjom, których aktywne uczestnictwo w organizacji 55. Międzynarodowego Spływu Kajakowego sprawi, że zarówno uczestnicy polscy jak i zagraniczni będą dobrze wspominać i opowiadać o niesamowitej gościnności na szlaku, który przemierzali.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 55 Międzynarodowy Spływ Kajakowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.