61. Międzynarodowy Spływ Kajakowy – relacja

30 VII – sobota

61. Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą i Wisłą symbolicznie rozpoczęto od otwarcia na terenie Jednostki Wojskowej przy ul. Biskupiej 16. Po przywitaniu i wysłuchaniu wstępu, uczestnicy przemieścili się autokarem do Tereszewa. Następnie rozłożyli namioty i zapoznali się miejscem.

31 VII – niedziela

Tereszewo – pogoda tego dnia nie dopisała. Ciągły deszcz zniechęcał każdego do płynięcia pierwszego etapu. Po godzinie 14:00 rozpogodziło się i chętni zebrali się nad jeziorem, aby przepłynąć urokliwe jeziora. Po krótkim przedstawieniu zasad płynięcia i bezpieczeństwa kajakarze wyruszyli w etap. W trakcie drogi powrotnej na obozowisko kilkoro chętnych popłynęło na Jezioro Małe Partęczyny, chcąc spędzić więcej czasu w kajaku. Wieczorem ks. Marek Skok odprawił mszę świętą przygotowaną na ołtarzu z kajaków.

1 VIII – poniedziałek
Trasa prowadząca przez Jeziora Wielkie Partęczyny, Dębno, Robotno, Kurzyny, Stażym, Bachotek. Spokojny etap o długości 15 km, gdzie można zachwycać się piękną florą i fauną.

2 VIII – wtorek
Tego dnia odbyła się trasa J. Bachotek – Zbiczno. W czasie przerwy niektóry skorzystali możliwości ochłodzenia się w jeziorze Zbiczno.

3 VIII – środa
Etap Bachotek – Brodnica. Tego dnia uczestnicy po raz ostatni płyną jeziorami Pojezierza Brodnickiego i wpływają na krętą rzekę Drwęcę.

4 VIII – czwartek
Brodnica – Każdy uczestnik mógł spędzić dowolnie poprzez odpoczynek lub zwiedzanie miasta oraz atrakcji. Po południu zorganizowano dla chętnych spływ kapokowy. Na wieczór czekało ognisko z kiełbaskami.

5 VIII – piątek
O godz. 9:00 wszyscy wypłynęli w najdłuższą trasę z Brodnicy do Golubia-Dobrzynia. Po pokonaniu połowy trasy, kajakarze otrzymali mały posiłek regeneracyjny. Po przypłynięciu czekał zasłużony odpoczynek i chwila dla siebie.

6 VIII – sobota
Golub-Dobrzyń – w godzinach rannych dla uczestników czekało zwiedzanie z przewodnikiem miasta. Kolejne godziny uczestnicy spędzili na własny sposób. Wieczór zakończył się śpiewami przy ognisku.

7 VIII – niedziela
Krótka trasa Golub-Dobrzyń – Elgiszewo obfitująca w piękne widoki wśród zieleni oraz krętej rzeki Drwęcy.

8 VIII – poniedziałek
Ciechocin – dzień w którym spędzić można było go spacerując wśród wiejskich krajobrazów, jak również odpoczywając przy rzece. Tego dnia włodarze Ciechocina odwiedzili uczestników spływu.

9 VIII – wtorek
O godz. 9:00 nastąpiło pożegnanie z Elgiszewem i wypłynięcia do Torunia. W trakcie płynięcia dołączyli do nas włodarze Lubicza. Postój zaplanowany został w Złotorii. Po posiłku spływ dopłynął razem z patrolem WOPR i policji ostatnie 6 km trasy.

10 VIII – środa
Pogoda dopisywała na zwiedzanie miasta Torunia obfitującego w wiele zabytków, atrakcji i tętniącego życiem rynku.

11 VIII – czwartek
Uczestników czekał przedostatni 27 km etap Toruń – Solec Kujawski.

12 VIII – piątek
Solec Kujawski jak co roku przywitał uczestników 61. MSK. Kajakarze mogli zwiedzić miasto oraz popływać w parku wodnym.

13 VIII – sobota
Ostatni dzień tegorocznego spływu. Etap Solec Kujawski – Chełmno to 45 km trasa. O godz. 9:00 nastąpiło wypłynięcie. Około 15:00 kajakarze przypłynęli do Chełmna. Z nadejściem godz. 17:00 odbyło się zakończenie 61. MSK, gdzie organizatorzy wręczyli pamiątki wybranym uczestnikom.

Więcej zdjęć dostępnych w galerii 61. MSK.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 61 Międzynarodowy Spływ Kajakowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.