Ciąg dalszy przygotowań do 53MSK

21 maja przedstawiciele Klubu Turystów Wodnych w Chełmnie udali się do kolejnych miejscowości, znajdujących się na szlaku 53. Międzynarodowego Spływu Kajakowego. Z samego rana wyruszyli do Torunia.

2013_05_21 10_15_14

W spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w rozmowach uczestniczyli Marcin Habel (Naczelnik Wydział Turystki), Agnieszka Komorowska (Inspektor w Biurze ds. Rozwoju Turystyki) oraz Agata Grzecznowska (Podinspektor w Biurze ds. Rozwoju Turystyki). W związku z wspaniale układającą się współpracą pomiędzy Klubem a Urzędem Marszałkowskim rozmowa miała charakter ogólny (kilka miesięcy wcześniej Klub występował o dotację na przedsięwzięcie jakim jest 53MSK). Wymieniono poglądy na temat turystyki w regionie. Poruszony został także temat związany z możliwością wystąpienia Klubu poprzez oddział PTTK w Chełmnie o uhonorowanie osób lub instytucji szczególnie zasłużonych dla rozwoju turystyki w województwie Kujawsko-Pomorskim.

2013_05_21 10_39_25

Następnie działacze Klubu udali się na niedługi spacer do Oddziału Miejskiego PTTK im. M. Sydowa tam z kolei aktywnie w rozmowie uczestniczył Henryk Miłoszewski (Wiceprezes Zarządu Głównego PTTK). W rozmowie ponownie pojawił się temat uhonorowania osób lub instytucji. W sprawie organizacji pobytu w Toruniu możemy liczyć na takie same możliwości i atrakcje jak w roku ubiegłym tzn:
– postój w Przystani Sportów Wodnych Akademickiego Związku Sportowego (blisko starego miasta),
– zwiedzanie miasta z przewodnikiem (w języku polskim, niemieckim, angielskim).

2013_05_21 11_48_27

2013_05_21 11_47_47

Ostatnim punktem była Gmina Lubicz, która aktywnie włącza się w organizację postoju – przerwy podczas etapu Ciechocin-Toruń (38km). W rozmowie wzięli udział Teresa Gryciuk (Sekretarz Gminy), Michał Nowicki (Asystent, Redaktor Naczelny „Gońca gminnego”) oraz Zdzisław Zakrzewski (Menadżer, Przewodniczący Zarządu Klubu Seniora „Dolina Drwęcy” z Lubicza Górnego). Głównym tematem była organizacja tegorocznego  spływu. Wspólnie ten krótki pobyt planujemy uatrakcyjnić o:
– ciepły posiłek w postaci grochówki, bułka, woda butelkowana,
– występ zespołu „Dolina Drwęcy” przy Klubie Seniora „Dolina Drwęcy”,
– występ zespołu „Mimoza” przy Klubie Seniora „Mimoza” (Waganiec, k. Ciechocinka),
– informacje o spływie ukażą się na stronie gminy oraz w biuletynie informacyjnym gminy „Goniec gminny”.

W tym miejscu pragniemy podziękować za gościnność i za pomoc w organizacji. Już wkrótce udamy się do kolejnych miejscowości gdzie z jego władzami wspólnie zaplanujemy 53MSK.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 53 Międzynarodowy Spływ Kajakowy, Z życia Klubu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.