Fotorelacja z 20. Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Stow. Saperów Polskich

W dniach 21 – 23 czerwca 2024 r. Klub Turystów Wodnych w Chełmnie zorganizował wraz z 3. Pułkiem Saperów 20. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stowarzyszenia Saperów Polskich. W tym roku udział wzięły 65 osób chętnych na aktywny wypoczynek. Spływ odbył się w Ośrodku Szkolenia Ratowników Wodnych będący przy jeziorze Mukrza.


Na wszystkich uczestników w piątek po przyjeździe czekał zorganizowany grill.

Sobotni poranek pomimo przelotnego deszczu nie zniechęcił kajakarzy na wypłynięcie. O godzinie 10 odbyła się zbiórka przed autokarem w celu przejazdu na etap spływu. Start rozpoczął się przy Starej Rzece i skończył w ośrodku. Długość tej trasy wyniosła 12 km. W trakcie płynięcia pogoda dopisywała i raczyła promieniami słońca. Wieczorem zorganizowano ognisko blisko jeziora.

W niedzielę na uczestników czekał etap od ośrodka do Jeziora Żur. Po przerwie wszyscy wrócili z powrotem na miejsce biwakowania. Tego dnia było wietrznie, jednakże nie przeszkodziło to kajakarzom na płynięcie w dobrych nastrojach.
Po dopłynięciu i odpoczynku każdy spakował się. Po godzinie 16 ostatni uczestnik opuścił miejsce ośrodka.

 

Więcej zdjęć dostępnych w galerii 20. OSKSSP.

Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w 63. Międzynarodowy Spływ Kajakowy „Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą”, który to odbędzie się w dniach 29 lipiec – 12 sierpień 2023 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 20 Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stow. Saperów Polskich. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.