27 VII – sobota
63. Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą i Wisłą rozpoczął się od uroczystego otwarcia na terenie Jednostki Wojskowej przy ul. Biskupiej 16. Po tradycyjnym wstępie oraz przywitaniu uczestników, wszyscy przemieścili się autokarem do Tereszewa.
28 VII – niedziela
Tego dnia odbył się pierwszy etap 63. MSK 14 km trasa J. Wielkie Partęczyny – Małe Partęczyny – Wielkie Partęczyny. Etap ten zawierał przepłynięcie przez kanał łączący oba Jeziora. Wieczorem ks. Marek Skok odprawił mszę świętą dla chętnych uczestników.
29 VII – poniedziałek
O godz. 10:00 kajakarze wyruszyli trasą z Jeziora Wielkie Partęczyny na Jezioro Bachotek. Słoneczna pogoda pozwoliła na podziwianie pięknej flory i fauny. Po przybyciu uczestnicy rozbili swoje obozowiska.
30 VII – wtorek
Trasa 26 km, od Jeziora Bachotek do Zbiczna. Wyprawa, która pozwala na zrelaksowanie się i wypoczynek.
31 VII – środa
O godz. 10:00 uczestnicy wypłynęli w trasę z Jeziora Bachotek do miasta Brodnicy. Tego dnia członkowie z oddziału PTTK Brodnica zorganizowali dla uczestników imprezę z muzyką oraz poczęstunkiem.
1 VIII – czwartek
Dzień wolny dla uczestników. Każdy spędził ten czas odpoczywając oraz zwiedzając zabytki miasta Brodnica.
2 VIII – piątek
O godz. 9:00 rozpoczął się najdłuższy etap spływu, 48 km odcinek Brodnica – Golub Dobrzyń. Jak co roku w Pustej Dąbrówce zaplanowana była przerwa regeneracyjna. Wieczorem odbyło się ognisko dla chętnych.
3 VIII – sobota
Uczestnicy spędzili dzień wolny w Golubiu-Dobrzyniu poznając miasto lub odpoczywając na polu namiotowym. Również w mieście odbył się koncert na który część osób udała się.
4 VIII – niedziela
Trasa Golub-Dobrzyń – Elgiszewo, krótszy etap na MSK. Dla uczestników trasa na której można podziwiać naturę oraz tereny wiejskie. Po przepłynięciu wszyscy mieli czas dla siebie.
5 VIII – poniedziałek
Tego dnia pogoda dopisała i każdy mógł odpocząć. Wójt gminy Ciechocin p. Andrzej Okruciński przygotował posiłek dla uczestników 63. MSK.
6 VIII – wtorek
O godz. 9:00 uczestnicy wypłynęli do Torunia. Jak co roku kajakarze zatrzymali się w miejscowości Lubicz. Powitały nas władze gminy wraz z zespółem „Dolina Drwęcy” działający przy klubie Seniora „Dolina Drwęcy”. Przy ujściu Drwęcy do Wisły czekał patrol WOPR i policji i w takiej asyście spłynięto 6 km do miejsca docelowego.
7 VIII – środa
W tym dniu uczestnicy mogli poznać miasto zwiedzając i podziwiając zabytki. Dzień ten był okazją do odpoczynku.
8 VIII – czwartek
Trasa Toruń – Solec Kujawski, etap 27 km. Na miejscu biwakowania czekał na uczestników p. Roman Guździoł Prezes Rejonowego WOPR oraz ratownicy. Popołudniu przygotowano atrakcje dla uczestników i mieszkańców. Wieczorem wszyscy mogli się bawić przy akompaniamencie muzyki oraz zorganizowanych konkursów.
9 VIII – piątek
W Solcu Kujawskim dostępnych było wiele atrakcji. Chętni mogli popływać w parku wodnym. Udostępniono dla spływowiczów Jura Park. Wolny czas umilały muzyka i konkursy przygotowane przez Solecki Dom Kultury.
10 VIII – sobota
Ostatni dzień 63. MSK. Etap Solec Kujawski – Chełmno, czyli 45 km rzeką Wisłą. O godz. 9:00 wszyscy wypłynęli. Po godzinie 14:30 pilot końcowy dotarł do Chełmna. O 16:30 rozpoczęło się uroczyste zakończenie i podsumowanie 63. MSK.
Więcej zdjęć dostępnych w galerii 63. MSK.