Przygotowania do spływu cz. 1

28 maja przedstawiciele Klubu wyruszyli w teren by z lokalnymi władzami i organizacjami zaplanować kolejne dwie główne imprezy kajakowe: 11. OSKSSP i 54. MSK.

DSC_5849

Już przed godziną ósmą Lech Bolt, Stanisław Drozd, Stanisław Konowalik, Jan Szpil rozmawiali z sekretarz Gminy Lubicz (Pani Teresa Gryciuk) o sprawach organizacyjnych 54. Międzynarodowego Spływu Kajakowego „Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą” „od Kajtka do Kajetana”. Zostaliśmy zapewnieni, że Gmina Lubicz podobnie jak w latach ubiegłych włączy się aktywnie w organizację spływu. Na ręce Pani sekretarz przekazano również plakaty, którymi zachęcamy do uczestnictwa w imprezie.

DSC_5837 DSC_5839 DSC_5841 DSC_5840

Kolejnym przystankiem na naszej trasie była Gmina Ciechocin. Również i tutaj możemy liczyć na ogromne wsparcie Gminy i Wójta (Pan Jerzy Cieszyński). Te spotkanie było o tyle ważne iż dzięki gościnności tej Gminy będziemy w tym roku dwukrotnie spływać tu na rzece Drwęca (11. OSKSSP i 54. MSK). Władze Gminy prowadzą również prace związane z rewitalizacją nabrzeża, przy Przedszkolu które będziemy wykorzystywać jako pole namiotowe.

DSC_5845 DSC_5847 DSC_5849 DSC_5850

W związku z ograniczonym tego dnia czasem ostatnim punktem był Golub-Dobrzyń. Na Stanicy Wodnej „Zacisze” czekał na nas Pan Henryk Jeziorski, który podobnie jak w latach ubiegłych przyjmie nas z otwartymi ramionami. W stosunku do roku ubiegłego teraz będziemy tu dzień dłużej. Korzystając z okazji udaliśmy się również do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie jak zawsze możemy liczyć na owocną współpracę.

DSC_5855 DSC_5856 DSC_5861 DSC_5862

zdjęcia: Jan Szpil

Ten wpis został opublikowany w kategorii 11 Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stow. Saperów Polskich, 54 Międzynarodowy Spływ Kajakowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.