Przygotowania do spływu cz. 2

13 maja w Sali Tradycji KTW gościliśmy Wójta Gminy Ciechocin (p. Jerzy Cieszyński). Spotkanie było dobrą okazją do wymiany zaproszeń. Wójt zaprosił nas na Festiwal Św. Jakuba, który gmina organizuje wspólnie z Golubsko-Dobrzyńską Organizacją Turystyczną 26 lipca. Jak zapewniają organizatorzy to jedyne wydarzenie w Polsce, które łączy tradycję pielgrzymowania, przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne oraz obcowanie z kulturą i unikatowym krajobrazem Ziemi Dobrzyńskiej i Chełmińskiej na Szlaku św. Jakuba.

Na trasie Camino Polaco każdy z uczestników może wybrać sposób uczestniczenia:
– I Półmaraton,
– Rajd Rowerowy,
– Rajd Pieszy,
– Rajd Konny,
– Spływ Kajakowy.

Oczywistym jest, że Klub weźmie udział w ostatniej formie. Nie pozostaliśmy dłużni zapraszając p. Jerzego z małżonką na spływ kajakowy na Pojezierze Brodnickie. Temat, który nie sposób pominąć to przygotowania do 55. Międzynarodowego Spływu Kajakowego „Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą”, „od KAJtka do KAJetana”, tym bardziej że to właśnie w Elgiszewie planujemy główne uroczystości jubileuszowe. Teraz na zarysowanym szkicu będziemy wspólnie wszystko dopinać.

2015_05_13 11_06_33

.

18 maja delegacja KTW w składzie Stanisław Konowalik, Stanisław Drozd, Wiesław Czarniecki, Marek Grabowski, Marek Nurkowski uczestniczyli w spotkaniu Komitetu Organizacyjnego z władzami Solca Kujawskiego. W czasie 55. MSK kajakarze będą zbierać siły na ostatni 45 kilometrowy etap. Gospodarzami byli:
Barbara Białkowska – (Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Solec Kujawski),
Beata Janiszewska – (asystentka Burmistrza Miasta i Gminy),
Magdalena Rudna – (Sekretarz Miasta i Gminy),
Cezary Ball – (Dyrektor Wydziału Utrzymania Miasta),
Regina Osińska (Soleckie Centrum Kultury),
Roman Guździoł (Prezes Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego).

Obie strony przedstawiły swoje oczekiwania. Podobnie jak w latach ubiegłych zaproponowaliśmy udział gospodarzy w samym spływie. Tradycyjnie magistrat włączy się aktywnie w organizację spływu i tak jak w latach ubiegłych pole namiotowe będzie mieścić się przy stanicy wodnej „Salina”, postawione zostaną również przenośne sanitariaty. Ze „statku” zabrzmi muzyka, a WOPR pokaże w efektowny sposób swoje umiejętności ratownicze, na odważnych czekają narty wodne lub przejażdżka na dmuchanym kole oraz prezentacja nowej łodzi ratunkowej. Dla rodzin z dziećmi przewidziane będą bezpłatne wejściówki do JuraParku, dostępne będą również bezpłatne wejściówki do Parku Wodnego.

2015_05_18 12_12_30

Ten wpis został opublikowany w kategorii 55 Międzynarodowy Spływ Kajakowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.