Przygotowania do spływu cz. 3

18 czerwca ponownie delegacja KTW Chełmno (tym razem w składzie Lech Bolt, Stanisław Konowalik, Wiesław Czerniecki, Marek Grabowski, Marek Nurkowski) odwiedzili lokalne władze i instytucje planując wspólnie 54. Międzynarodowy Spływ Kajakowy „Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą”, „od Kajtka do Kajetana”.

Dzisiejszy wyjazd odbył się na terenie urokliwego Pojezierza Brodnickiego. Z samego rana spotkaliśmy się z Kierownikiem Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miasta Brodnica (p. Maciej Rżeński) oraz z Kierownikiem Obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy (p. Leonard Paluszyński). Podczas spotkania omówiliśmy nasze plany i potrzeby. Tak jak w latach ubiegłych planowane są m. in:
– mecz piłki nożnej o Puchar Burmistrza Brodnicy,
– mecz piłki plażowej,
– zwiedzanie miasta z przewodnikiem (język polski i niemiecki),
– spotkanie z Burmistrzem Miasta,
– zespół muzyki tanecznej / biesiadnej.

Pole namiotowe będzie zlokalizowane na odnowionej stanicy wodnej, która będzie do naszej dyspozycji.

2014-06-18 _ 08_08_38

Następnie udaliśmy się do Starostwa Powiatowego, w którym zostaliśmy przyjęci przez Starostę (p. Piotr Boiński), również on zaoferował nam swoją pomoc w organizacji tegorocznego przedsięwzięcia.

Kolejnym przystankiem na naszej trasie był Urząd Miasta Nowe Miasto Lubawskie (województwo warmińsko-mazurskie), w którym przyjął nas Burmistrz (p. Józef Blank). Zapewnił nas, że również Miasto włączy się w organizację spływu poprzez kooperację z Gminą Kurzętnik, Starostwem Powiatowym oraz Prezesem Stowarzyszenia Prywatnych Właścicieli Domków Wypoczynkowych.

2014-06-18 _ 09_27_36

Ostatnim dzisiejszym odwiedzonym przez delegację KTW urzędem była Gmina Kurzętnik, w której przyjął nas Zastępca Wójta (p. Andrzej Ochlak). W spotkaniu uczestniczył również Prezes Stowarzyszenia Prywatnych Właścicieli Domków Wypoczynkowych (p. Krzysztof Wietecha) (Ośrodek Wypoczynkowy „Partęczyny” w Tereszewie). Prezes ośrodka udostępni nam pole namiotowe, a wraz z Gminą Kurzętnik, Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta Nowe Miasto Lubawskie planują organizację w sobotę (2 sierpnia) festynu przy plaży.

2014-06-18 _ 10_17_44

Ostatnim punktem naszego wyjazdu była Stanica Wodna PTTK w Bachotku. Na miejscu czekali już na nas Kierownik Stanicy (p. Jarosław Orzech), Prezes PTTK Brodnica (p. Józef Zieliński) oraz Honorowy Członek PTTK z Brodnicy (p. Ryszard Tylicki). Również oni będą wspierać nas podczas organizacji 54. MSK.

W ostatnim czasie Stanica Wodna PTTK Bachotek wypiękniała. Wyremontowano jeden z hangarów, wgłąb jeziora prowadzą pływające pomosty (które niestety miały bliskie spotkanie z pływającą wyspą, na szczęście nic poważnego się nie stało), unowocześniono plac zabaw, ale największe zmiany dotyczą budynku z sanitariatami! Dzięki gruntowemu remontowi dawne damskie toalety przeistoczyły się w pomieszczenie kuchenne oraz wędzarnię. Zaś dawna męska część mieści teraz toalety, natryski, umywalnie. Wszystko w naprawdę wysokim standardzie pod nowym pokryciem dachu.

2014-06-18 _ 11_39_06 2014-06-18 _ 11_44_36 2014-06-18 _ 11_47_20

Ten wpis został opublikowany w kategorii 54 Międzynarodowy Spływ Kajakowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.