Relacja z 18. Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Stow. Saperów Polskich

W dniach 10-12 czerwca 2022 r. Klub Turystów Wodnych zorganizował 18. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stowarzyszenia Saperów Polskich. W tym roku spływ pierwszy raz odbył się w miejscowości Płęsno.

Po przyjeździe na miejsce uczestnicy rozbili się oraz podziwiali widok na rzekę Brdę. Wieczorem wszyscy zgromadzili się razem, aby móc miło spędzić czas przy grillu.

Rankiem spływowicze zebrali się o godzinie 9 celem przedstawienia reguł bezpieczeństwa oraz osób funkcyjnych. Po tej czynności uczestnicy zostali przewiezieni nad Jezioro Charzykowskie, aby móc rozpocząć 1 etap spłynięcia. W Swornychgaciach zaplanowana została przerwa, by móc odpocząć oraz ogrzać się promieniami słońca. Po przypłynięciu na miejsce biwakowe każdy miał czas dla siebie. Wieczorem KTW zorganizowało spotkanie przy ognisku. Jeden z uczestników zapewnił nam gitarowy podkład muzyczny do wspólnych śpiewów. Chętni mogli upiec kiełbasę.

W niedzielę wypłynięcie zostało zorganizowane na godzinę 10. Start był z miejsca biwakowego do Jeziora Dybrzyk i z powrotem. Pogoda dopisywała, racząc nas słońcem z lekkim wiatrem. Każdy płynął swoim tempem, uczestnicy śmiali się i rozmawiali. Po powrocie, uczestnicy zaczęli się pakować, zajmując tym czas w oczekiwaniu na obiad. Gdy wszyscy już zjedli, nastąpiły wspólne pożegnania, w których dziękowano sobie za miło spędzony czas oraz za odkrywanie nowych jezior, oraz odcinków rzeki Brdy. Po godzinie 16 ostatni uczestnik opuścił teren biwaku kończąc tegoroczny Ogólnopolski Spływ Stowarzyszenia Saperów Polskich.

Więcej zdjęć dostępnych w galerii 18. OSKSSP.

Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w 61. Międzynarodowy Spływ Kajakowy „Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą”, który to odbędzie się w dniach 30 lipiec–13 sierpień 2022 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 18 Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stow. Saperów Polskich. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.