Lech Bolt uhonorowany tytułem Zasłużony dla Miasta Chełmna

Podczas Uroczystej XXVII sesji Rady Miasta, która odbyła się 28 grudnia br. o godzinie 11.00 w sali Mieszczańskiej Ratusza wręczone zostały honorowe tytuły wybitnym mieszkańcom miasta Chełmna. Uhonorowane zostały następujące osoby:
– Pan Stefan Rafiński tytułem Honorowy Obywatel Miasta Chełmna,
– Pan Jerzy Kałdowski (pośmiertnie) tytułem Honorowy Obywatel Miasta Chełmna,
– Pani dr Zofia Zych (pośmiertnie) tytułem Honorowy Obywatel Miasta Chełmna
– ks Jan Kujaczyński tytułem Honorowy Obywatel Miasta Chełmna
– Pan Lech Bolt tytułem Zasłużony dla Miasta Chełmna. 


materiał wideo dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Chełmnie

image

image

image

image

Lech Bolt założyciel Klubu Turystów Wodnych w Chełmnie, pasjonat kajakarstwa, społecznik. Urodził się 9 czerwca 1932 roku w Chełmnie. Przez większość życia zawodowego był pracownikiem cywilnym Jednostki Wojskowej 1636 przy ulicy Biskupiej w Chełmnie. Już jako młody człowiek w 1946 roku na bazie Żeglarskiej Drużyny Harcerskiej utworzył Klub Turystów Wodnych. Od powstania Klubu do chwili obecnej pełni funkcję prezesa. W pierwszych latach istnienia Klubu organizował kilkudniowe spływy kajakowe po Wiśle i Wdzie. W roku 1960 zorganizował pierwszy Ogólnopolski Spływ Kajakowy po Wdzie, który to w następnych latach stał się spływem międzynarodowym i przeniesiony został na Pojezierze Brodnickie i rzeki Drwęcę i Wisłę, miejscem kończącym te spływy było zawsze Chełmno. W spływach międzynarodowych biorą udział wodniacy z całej Polski oraz goście zagraniczni z Niemiec, Holandii, Belgii, Anglii, Bułgarii, Litwy, Francji oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki i Australii. W 1992 roku patronem Klubu Turystów Wodnych w Chełmnie błogosławiony Jan z Łobdowa franciszkanin, którego szczątki przez wiele wieków przechowywane były w kościele pofranciszkańskim a obecnie w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Chełmnie. Poza spływami międzynarodowymi Lech Bolt organizuje spływy w ramach sobotnio-niedzielnego wypoczynku, a od 9 lat w ramach współpracy z wojskiem Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stowarzyszenia Saperów Polskich. Przez wszystkie lata działalności Klubu pełni obowiązku komandora spływów. Lech Bolt posiada wszystkie uprawnienia niezbędne do prowadzenia spływów o randze międzynarodowej, m. in. jest Instruktorem Rekreacji Ruchowej, Instruktorem Polskiego Związku Kajakowego, Przewodnikiem Turystyki Kajakowej PTTK I stopnia. W trakcie swojej działalności bardzo szeroko rozwinął współpracę z klubami zagranicznymi szczególnie niemieckimi i holenderskimi. Dzięki takim kontaktom członkowie Klubu Turystów Wodnych z Chełmna mają możliwość udziału w spływach w wielu krajach co przyczynia się do promocji naszego miasta w wielu krajach Europy. Lech Bolt posiada liczne odznaczenia państwowe i resortowe: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż za zasługi, złoty medal pamiątkowy zasłużony dla wojsk inżynieryjnych, odznaki za zasługi dla turystyki, zasłużony działacz turystyki, złoty medal za zasługi dla Obrońców Kraju, złote honorowe odznaki PTTK i Polskiego Związku Kajakowego. Lech Bolt jest również honorowym członkiem PTTK.”

Opracowanie – Muzeum Ziemi Chełmińskiej

image

image

image

image

image

image

Wśród obecnych na sali byli m. in. najbliższa rodzina, koledzy z Klubu oraz przyjaciele i sympatycy kajakarstwa turystycznego.

image

image

image

image

image

image

image

image

Zobacz także:
– materiał wideo w „Zbliżeniach” z wręczenia tytułów (12min 13s – 14min 00s)
cały artykuł oraz biografie pozostałych uhonorowanych w ISI chelmno.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Z życia Klubu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Lech Bolt uhonorowany tytułem Zasłużony dla Miasta Chełmna

  1. Piękna uroczystość

Możliwość komentowania została wyłączona.