Przygotowania do spływu cz. 1

7 maja delegacja KTW w składzie Stanisław Konowalik, Wiesław Czarniecki, Marek Grabowski, Marek Nurkowski uczestniczyli w przygotowaniach do nadchodzących spływów kajakowych. Na trasie tegorocznych przygotowań były najistotniejsze instytucje i organizacje.

Z samego rana spotkaliśmy się z Kierownikiem Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miasta Brodnica (p. Maciej Rżeński) oraz z p. o. Dyrektora Obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy (p. Leonard Paluszyński). Podczas spotkania omówiliśmy nasze plany. Tak jak w latach ubiegłych planowane są m. in:
– mecz piłki nożnej o Puchar Burmistrza Brodnicy,
– zwiedzanie miasta z przewodnikiem (język polski i niemiecki),
– spotkanie z Burmistrzem Miasta,
– zespół muzyki tanecznej / biesiadnej.

2015_05_07 07_50_39

Następną odwiedzoną miejscowością było Nowe Miasto Lubawskie, w którym spotkaliśmy się z wicestarostą nowomiejski (p. Katarzyna Trzaskalska) oraz burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego (p. Józef Blank). Oboje obiecali współpracę przy przygotowaniu festynu w Tereszewie (O. W. Partęczyny).

2015_05_07 10_01_12 2015_05_07 10_22_43

W Urzędzie Gminy w Kurzętniku w spotkaniu uczestniczyli Wójt (p. Wojciech Dereszewski), Kierownik Referatu Podatków, Opłat i Działalności Gospodarczej (p. Emilia Auda) oraz pełniąca obowiązki Kierownika Oświaty, Promocji i Rozwoju Gminy (p. Barbara Dębińska) oraz Prezes Stowarzyszenia Prywatnych Właścicieli Domków Wypoczynkowych (p. Krzysztof Wietecha). Tutaj również zostaliśmy zapewnieni, o tym że urząd weźmie czynny udział w przygotowaniach tego przedsięwzięcia.

2015_05_07 11_03_44

Kolejnym puntem była Stanica Wodna PTTK w Bachotku. Na miejscu czekał na nas Kierownik Stanicy (p. Jarosław Orzech). Wspólnie omówiliśmy 12. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stowarzyszenia Saperów Polskich oraz 55. Międzynarodowy Spływ Kajakowy „Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą”, „od KAJtka do KAJetana”.

2015_05_07 13_01_01

Ostatnim punktem wyjazdu było spotkanie z Honorowym Członkiem PTTK z Brodnicy (p. Ryszard Tylicki) oraz z Członkiem Zarządu Oddziału PTTK w Bronicy (p. Henryk Kowalski).

W najbliższych tygodniach wiele szczegółów będzie się klarować, a my będziemy na bieżąco o tym Was informować.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 12 Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stow. Saperów Polskich, 55 Międzynarodowy Spływ Kajakowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.