Spotkanie z uczestnikami Zimowej Ekspedycji Wisła 2012

18 grudnia o godz. 18 w chełmińskim Gimnazjum nr 1 miało miejsce spotkanie z uczestnikami kajakowej Zimowej Ekspedycji Wisła 2012 organizowanej przez Fundację Marka Kamińskiego

image

image

image

image

image

Zimowa Ekspedycja Wisła 2012 to niezwykła wyprawa kajakowa. Przez dwa tygodnie tj. od 2 grudnia do 22 grudnia 2012 r. kajakarze będą pokonywać kolejne kilometry rzeki, udowadniając, że Wisła to miejsce na ekstremalną przygodę. Ten kompleksowy projekt ma na celu pokazanie, jak w prosty i efektowny sposób można eksplorować naszą największą rzekę. Podczas trwania spływu uczestnicy pokonają 941 km Wisłą, spotykając się mieszkańcami gmin nadwiślańskich. Ekspedycja ruszyła w Oświęcimu i zakończy się w Gdańsku. Codziennie czworo kajakarzy pokonuje wodą około 50 km i do Chełmna dobili właśnie dziś, gdzie w chełmińskim Gimnazjum nr 1 dyrektor Mariola Stachewicz przywitała uczestników Zimowej Ekspedycji oraz przybyłych gości.

image

image

image

image

Maciej Pełech, Maciej Mruklik, Andrzej Smoliński, Agnieszka Ossowska to uczestnicy Zimowej Ekspedycji Wisła 2012, która stara się pozyskać środki na realizację wyjazdów rehabilitacyjnych dla niepełnoprawnych dzieci – Obozów Zdobywców Biegunów. Przez większość spotkania Maciej Pełech opowiadał o tej niecodziennej ekspedycji oraz przygodach, trudnościach z jakimi musieli się zmierzyć jej uczestnicy. Następnie głos zabrał komandor Lech Bolt, który przywitał uczestników ZEW 2012 i opowiedział o Międzynarodowych Spływach Kajakowych gdzie kilka z etapów przebiega właśnie rzeką Wisłą, wspomniał także że zdarza się nawet latem z trudem pokonywać królową polskich rzek. Komandor gratulując i życząc wytrwania oraz bezpiecznego powrotu do domów przekazał na ręce uczestników pamiątkowe medale 50-tego Międzynarodowego Spływu Kajakowego KTW Chełmno. Takie medale otrzymali także dyrektor gimnazjum oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Elżbieta Pawelec, która uczestnikom przekazała materiały promocyjne miasta.

image

image

image

image

image

Więcej o Zimowej Ekspedycji Wisła 2012 na facebooku oraz na stronie projektu.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Z życia Klubu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.