16. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stow. Saperów Polskich – relacja

Jak co roku, również i w tym Klub Turystów Wodnych w Chełmnie oraz 3. Batalion Drogowo Mostowy przygotowali kolejny 16. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stowarzyszenia Saperów Polskich. Całość odbyła się 14-16 czerwca w Stanicy Wodnej PTTK w Bachotku. Spływ, który przyciągnął żołnierzy, byłych pracowników wojska oraz uczestników z Polski na tereny pojezierza Brodnickiego ukazując swoje piękno.

Po przyjeździe wszystkich do celu, rozbiciu namiotów na każdego czekała kolacja z grilla. Następnego dnia przed wypłynięciem zostały przedstawione reguły bezpieczeństwa i osoby funkcyjne na wodzie. Po tym wszyscy udali się nad wodę by przygotować sprzęt. O godzinie 10:00 każdy wypłynął. Po powrocie czekał posiłek i resztę dnia spływowicze spędzili na wypoczynku.

          

Niedzielny dzień również uczestnicy wykorzystali do przepłynięcia się na jeziorze. Pogoda dopisywała też tego dnia. Wiele osób podziwiała otaczające widoki. Nawet początkujący płynęli ochoczo i z uśmiechem na twarzy. Po powrocie na obozowisko na wszystkich czekała najgorsza część – spakowanie i pożegnanie się. Po godzinie 15:00 Bachotek opuścił ostatni pojazd co oznaczało koniec spływu.

Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w 59. Centralnym Międzynarodowym Spływie Kajakowym „Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą”, który to odbędzie się w dniach 27 lipiec – 07 sierpień 2019 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 16 Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stow. Saperów Polskich. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.