19. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stow. Saperów Polskich – relacja

W dniach 23 – 25 czerwca 2023 r. Klub Turystów Wodnych w Chełmnie zorganizował wraz z 3. Batalionem Drogowo Mostowym 19. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stowarzyszenia Saperów Polskich. Udział wzięło 64 osoby w tym osoby związane z wojskiem jak i wszyscy chętni spędzenia czasu w kajaku. Spływ odbył się w miejscowości Gostycyn – Nogawica na półwyspie umiejscowionym przy rzece Brdzie i Kamionki na początku Jeziora Koronowskiego.

Piątkowe popołudnie uczestnicy spędzili na rozbiciu namiotów. Po tym każdy udał się na grilla.

W sobotni poranek wszyscy zjawili się przy brzegu celem przygotowania swojego kajaku. O godzinie 10 uczestnicy zapoznali się z osobami funkcyjnymi oraz zasadami bezpieczeństwa na wodzie. Tego dnia uczestnicy popłynęli trasę Gostycyn-Nogawica – Sokole-Kuźnica – Gostycyn-Nogawica 16 km. W trakcie przerwy niektórzy wykorzystali możliwość popływania i ochłodzenia się w wodzie. Po przypłynięciu każdy miał czas dla siebie. Wieczorem dla uczestników zorganizowano ognisko z możliwością upieczenia kiełbasy i pośpiewania przy gitarze na której grał jeden z uczestników.


W niedzielę wszyscy uczestnicy zebrali się o godzinie 9 przed autokarem w celu dojechania do miejscowości Świt, będący celem startu. Po przyjeździe i rozładowaniu kajaków, wszyscy udali się na wodę. Tego dnia uczestnicy mogli przepłynąć 12 km trasę, gdzie występowały przeszkody w postaci przewróconych drzew. Widok ten wielu zachwycił i dał dodatkowe atrakcje. W trakcie spłynięcia doświadczeni członkowie klubu KTW pomagali przepłynąć bezpiecznie wszystkie przeszkody. Przydarzyły się również dwie wywrotki. Po dopłynięciu i krótkim odpoczynku każdy spakował się i po godzinie 16 ostatni uczestnik opuścił miejsce biwakowania.

Więcej zdjęć dostępnych w galerii 19. OSKSSP.

Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w 62. Międzynarodowy Spływ Kajakowy „Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą”, który to odbędzie się w dniach 29 lipiec – 12 sierpień 2023 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 19 Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stow. Saperów Polskich, Zaproszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.