62. Międzynarodowy Spływ Kajakowy – relacja

29 VII – sobota

62. Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą i Wisłą tradycyjnie rozpoczął się od uroczystego otwarcia na terenie Jednostki Wojskowej przy ul. Biskupiej 16. Po przywitaniu i wysłuchaniu wstępu, uczestnicy przemieścili się autokarem do Tereszewa. Wszyscy zabrali swoje bagaże i rozłożyli namioty na polu biwakowym.

30 VII – niedziela
Tego dnia odbył się pierwszy etap 62. MSK 14 km trasa J. Wielkie Partęczyny – Małe Partęczyny – Wielkie Partęczyny. Etap ten zawierał przepłynięcie przez kanał łączący oba Jeziora. Również była to okazja dla dwóch najmłodszych uczestników by móc pierwszy raz przepłynąć kajakiem. Wieczorem ks. Marek Skok odprawił mszę świętą dla chętnych uczestników.

31 VII – poniedziałek
O godz. 10:00 rozpoczęła się trasa z Jeziora Wielkie Partęczyny na Jezioro Bachotek. Pogoda dopisała i każdy mógł podziwiać florę i faunę. Po przybyciu uczestnicy rozbili swoje obozowiska.

1 VIII – wtorek
Tego dnia było do odbycia 26 km trasa: J. Bachotek – Zbiczno. Pomimo pochmurnej pogody wielu kajakarzy popłynęło ciesząc się wyprawą.

2 VIII – środa
O godz. 10:00 wszyscy uczestnicy wypłynęli w dalszą trasę z Jeziora Bachotek do Brodnicy. Po rozbiciu obozowiska niektórzy wybrali się do miasta. Wieczorem spływowiczów przywitali członkowie z oddziału PTTK Brodnica częstując uczestników ciepłym chlebem, bułkami i ciastkami.

3 VIII – czwartek
Dzień wypoczynku. Każdy mógł go spędzić według własnego pomysłu.

4 VIII – piątek
O godz. 9:00 rozpoczął się najdłuższy etap spływu, 48 km odcinek Brodnica – Golub Dobrzyń. W Pustej Dąbrówce zaplanowana była przerwa na odpoczynek i posiłek. W tym miejscu możliwe było zakończenie płynięcia dla osób zmęczonych.

5 VIII – sobota
Uczestnicy spędzili dzień wolny w Golubiu-Dobrzyniu poznając miasto lub odpoczywając na polu namiotowym.

6 VIII – niedziela
Trasa Golub-Dobrzyń – Elgiszewo należy do krótszych na MSK, ale krętych. Każdy mógł zrelaksować się wśród zieleni, jak i widoków wiejskich. Pomimo pochmurnej pogody nikt nie narzekał i cieszył się ciepłym dniem.

7 VIII – poniedziałek
Tego dnia odpoczywano wśród wiejskiego, spokojnego klimatu. Wójt gminy Ciechocin p. Andrzej Okruciński przygotował posiłek dla uczestników 62. MSK.

8 VIII – wtorek
O godz. 9:00 przyszedł czas wypłynięcia do Torunia. W tym roku również kajakarze zatrzymali się w miejscowości Lubicz. Powitały nas władze gminy zespół „Dolina Drwęcy” działający przy klubie Seniora „Dolina Drwęcy”. Zatrzymanie zaplanowane było również przy ujściu Drwęcy do Wisły, gdzie czekał patrol WOPR i policji. W takiej asyście spłynięto 6 km do miejsca docelowego.

9 VIII – środa
Toruń był dostępny cały dzień dla uczestników do odkrycia i zwiedzenia.

10 VIII – czwartek
Przedostatni 27 km etap Toruń – Solec Kujawski. Po przypłynięciu i rozstawieniu namiotów, uczestników przywitały władze Solca Kujawskiego na czele z burmistrz p. Teresą Substyk oraz p. Romanem Guździołem Prezesem Rejonowego WOPR. Popołudniu przygotowano atrakcje dla uczestników i mieszkańców. Wieczorem wszyscy mogli się bawić przy akompaniamencie muzyki oraz zorganizowanych konkursów.

11 VIII – piątek
Solec Kujawski przygotował wiele atrakcji. Chętni mogli popływać i skorzystać z parku wodnego. Również były udostępnione wejściówki do Jura Parku. Wolny czas umilały muzyka i konkursy przygotowane przez Solecki Dom Kultury.

12 VIII – sobota
Nadszedł ostatni dzień tegorocznego spływu. Etap Solec Kujawski – Chełmno to 45 km trasa. O godz. 9:00 wszyscy wypłynęli. Około 14:20 pilot końcowy dotarł do Chełmna. O godzinie 16:30 rozpoczęło się uroczyste zakończenie i podsumowanie 62. MSK.

Więcej zdjęć dostępnych w galerii 62. MSK.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 62 Międzynarodowy Spływ Kajakowy, Wpisy, Zaproszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.