Relacja z 17. Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Stow. Saperów Polskich

Po rocznej przerwie spowodowaną przez COVID-19 Klub Turystów Wodnych w Chełmnie oraz 3. Batalion Drogowo Mostowy przygotowali 17. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stowarzyszenia Saperów Polskich. Chętnych nie brakowało wśród żołnierzy, byłych pracowników wojska, jak i uczestników z całej Polski. Dla wszystkich była to okazja do kontaktu z przyrodą po długiej przerwie, jej florą oraz fauną wodną panującą na rzece Drwęcy. W tym roku głównym miejscem postoju zostało pole namiotowe przy przedszkolu w miejscowości Elgiszewo k/Ciechocina.

Przyjazd wszystkich rozpoczął się od powitań i rozłożenia namiotów. Pogoda na początku przywitała przelotnym opadem, lecz później było słonecznie. Wieczorem każdy udał się na kolację będącą grillem. W następny dzień wszyscy zebrali się o godzinie 9:00 celem poznania osób funkcyjnych oraz zasad bezpieczeństwa. Następnie spływowicze udali się do autobusu i każdy wyruszył do Pustej Dąbrówki będącej miejscem startu pierwszego etapu. Trasa ta kończyła się w Golubiu-Dobrzyniu oddalonego drogą wodną o 20 km. Wśród nas byli doświadczeni jak i początkujący, którzy łatwo zrozumieli podstawy i płynęli bez najmniejszego problemu. W połowie drogi niestety przywitał nasz deszcz, który towarzyszył do miejsca mety. Uczestnicy jednakże nie martwili się tym i radośnie wrócili do miejsca namiotowego autobusem. Resztę dnia spływowicze wykorzystali dowolnie.

Ostatni, niedzielny dzień również należał do spłynięcia na Drwęcy. Po poprzednim dniu niektórzy zostali na polu namiotowym, reszta udała się autobusem do Golubia-Dobrzynia. Ta trasa kończyła się w miejscu biwakowania i również wynosiła 20 km. Odcinek ten przebiegł w lepszych warunkach pogodowych i wszyscy zadowoleni szybko przepłynęli etap. Każdy z płynących cieszył się widokami oraz możliwością spędzenia czasu w kajaku. Po dotarciu wydano obiad i niestety należało szykować się w drogę powrotną do domu. Wraz z ruszeniem ostatniego pojazdu spływ zakończył się.

Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w 60. Międzynarodowym Spływie Kajakowym „Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą”, który to odbędzie się w dniach 31 lipiec – 12 sierpień 2021 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 17 Ogólnopolski Spływ Kajakowy Stow. Saperów Polskich. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.